Види сепараторів

Сепаратори різних видів використовують безліч різноманітних способів сепарації, заснованих на різниці в якісних характеристиках компонентів у суміші: в розмірах твердих частинок, в їх масах, у формі, щільності, коефіцієнтах тертя, міцності, пружності, змочуваності поверхні, магнітної сприйнятливості, електропровідності, радіоактивності тощо.

Види сепараторів

Повідомлення zloy_admin » П'ят лютого 24, 2012 7:38 am

Існує поділ сепараторів за наступними факторами

За способами сепарації

Сепаратори різних видів використовують безліч різноманітних способів сепарації, заснованих на різниці в якісних характеристиках компонентів у суміші: в розмірах твердих частинок, в їх масах, у формі, щільності, коефіцієнтах тертя, міцності, пружності, змочуваності поверхні, магнітної сприйнятливості, електропровідності, радіоактивності і інших.

За принципом дії

Сепаратори за принципом дії можна розділити на відцентрові, відцентрово-вихрові, центрифужні, прес-шнекові, вібраційні та відстійні.

Відцентрові сепаратори в свою чергу поділяються на саморозвантажувальні сепаратори, соплові сепаратори і сепаратори з суцільною оболонкою барабана.

Відцентрові, відцентрово-вихрові сепаратори працюють на використанні сили самого потоку повітря (газів). Сепарація здійснюється за рахунок дії сепараційного пакета, який направляє газорідинний потік таким чином, що створений вихровий ефект відкидає із середовища газу на стінки посудини крапельну вологу і хутро. домішки. Є найефективнішим методом очищення газу (повітря) від вологи і хутро. домішок без використання фільтруючих елементів.

Центрифужні сепаратори працюють всі за принципом обертання барабана під великий відцентровою силою, в тисячі разів більше сили тяжіння. Сепарація і седиментація відбуваються безперервно і швидко.

Приводяться в дію за допомогою електродвигуна двома способами в сучасному вигляді:

1. Через муфту-вал черв'ячного колеса-черв'як-черв'ячне колесо-вал барабана. Барабан монтується на валу і обертається з більш високою швидкістю ніж муфта електродвигуна.
2. Через приводний ремінь плоский з'єднує прямим чином муфту електродвигуна і муфту валу, на яку монтується барабан сепаратора.

Сепарація в прес-шнекових сепараторах являє собою процес з просіювання, фільтрації і пресування. Шнек обертається в циліндричному ситі. Сито може мати розмір вічок від 0,1 до 1,0 мм. Первинне речовина подається в робочу частину сепаратора. В ситі з частинок, які мають розмір більший осередку сита, створюється фільтруючий шар, який затримує дрібніші частинки в рідині. Лопаті шнека просувають тверді частинки до випускного отвору. Поверхня сита очищена і утворюється новий фільтруючий шар. Лопаті шнека очищають сито при кожному обертанні і просувають тверді маси до випускного отвору. Де тверді маси під тиском шнека зневоднюються і спресовуються в тверду речовину. Тиск в першій частині сита низька, але воно збільшується в міру зростання концентрації твердих речовин в що виходить продукті. Сила тертя твердої заглушки в циліндричному розтруб і подвійний заслінки регулятора вихідного отвору створює противодалення.

За сферою використання

Також сепаратори розрізняють за сферою використання: зустрічаються сепаратори, які можна використовувати виключно на харчових виробництвах, або в процесах поділу сільськогосподарських продуктів або тільки для сепарації медичних препаратів. Зустрічаються й сепаратори загального використання, які можна використовувати для широкого кола завдань. Існують також газорідинні сепаратори призначені для поділу газорідинного потоку, які використовуються в нафтовій і газовій промисловості.

Використання сепараторів

Тваринництво

Прес-шнековий сепаратор використовується в тваринництві для поділу гною. Неподілений гній забруднює навколишнє середовище, бродить, виділяє метан, незручний в зберіганні та при транспортуванні. Для безпечного використання нерозділеного гною в якості органічного добрива він повинен відстоюватися більше 12 місяців. Після поділу гною на фракції (тверду і рідку) допускається внесення в грунт через 6 місяців. У процесі зберігання не відбувається процес бродіння і не виділяються шкідливі речовини. Транспортування фракцій полегшена: тверда фракція транспортується в причепі, рідка фракція перекачується по трубах.

Харчова промисловість

Виробництво спирту

При виробництві спирту кожен спиртзавод, як відходи, виробляє величезну кількість барди від 300 м ? / добу. Спиртова барда, що відправляється у відстійники і на поля фільтрації, є серйозною проблемою, забруднюючи навколишнє середовище. Багато країн в законодавчому порядку забороняють експлуатацію заводів і фабрик, які виробляють спирт, якщо на підприємстві не вирішено питання з утилізацією спиртової / післяспиртової барди. Прес-шнековий сепаратор здатний впоратися з цією проблемою. Спиртова барда, подана на сепаратор поділяється на тверду фракцію (кек) і на рідку фракцію (фугат). Тверда фракція використовується для корму тварин в чистому вигляді або відправляється на виробництво комбікормів.

Виробництво пива

При виробництві пива кожен пивзавод, як відходи, виробляє величезну кількість пивної дробини від 100 м ? / добу. Пивна дробина є серйозною проблемою, забруднюючи навколишнє середовище. Прес-шнековий сепаратор здатний впоратися з цією проблемою. Пивна дробина, подана на сепаратор поділяється на тверду фракцію (кек) і на рідку фракцію (фугат). Тверда фракція використовується для корму тварин в чистому вигляді або відправляється на виробництво комбікормів.

Гірництво та видобуток корисних копалин

Для збагачення і очищення руди від порожньої і непотрібної породи використовуються різні сепаратори. Для металевої руди підходить електрична, магнітна і хімічна сепарації.

Сільське господарство

При зборі зерна виходить суміш із зерен, лушпиння, стебел, листя і різного природного і андрогенного сміття. Для очищення виробленого продукту (наприклад, борошна) застосовується повітряні, відцентрові і вібраційні.

Медицина

При виготовленні фармакологічних препаратів застосовуються різноманітні апарати для очищення від побічних продуктів виробництва. Також сепарація використовується для поділу біологічного матеріалу (крові, лімфи та ін) на різні фракції.

Харчова промисловість

При виробництві вершків, знежиреного молока та інших молочних продуктів постає проблема поділу білків, жирів і рідких компонентів молока, для чого використовується харчові сепаратори. Використовуються для відділення вершків від молока, сиру від сироватки і тощо.
За проханнями користувачів вставляю "чарівні" клізьми ;)
(с) Di&di corp.
zloy_admin
Адміністратор сайту
 
Повідомлення: 30
З нами з: Пон лютого 13, 2012 12:14 pm
Звідки: di&di corp.

Повернутись до Технічка - сепаратори

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron